‘Jezik je orodje za sporazumevanje, obenem pa se z jezikom učimo kulture naroda, spoznamo njegovo zgodovino in kulturno dediščino’, je zapisano v vabilu Unesco šolam k sodelovanju v nacionalnem projektu Jezik – kultura in tradicija.

Naša šola se je vabilu odzvala in za Unescovo mrežo osnovnih in srednjih šol na recitalu Jezik – kultura in tradicija prikazala tradicionalno polhanje na Notranjskem, podprto z Valvasorjevim zapisom v Slavi Vojvodine Kranjske o lovu polha na Kranjskem, rekviziti in pesmijo, ki ravno tako predstavljajo našo dediščino.

Prireditev je bila v Škofji Loki v petek, 18. oktobra 2019, prispevek naše šole pa so pod mentorstvom Urške Drobnič pripravili učenci 9. a razreda: Eva, Gregor, Nina, obe Katji in Špela.