V prvih dveh mesecih šolskega leta smo na šoli izvajali projekt Jezik – kultura in tradicija.

Septembra smo izbirali prispevke v slovenskem in tujem jeziku na temo Drevo=simbol življenja, ki je povezana z mednarodnim letom gozdov. Obeležili smo Evropski dan jezikov s prireditvijo za učence, na kateri so nastopali učenci z interpretacijo besedil v slovenščini. Gledalci so spoznavali jezikovno raznolikost in dediščino slovenščine na dano temo ter gojili spoštovanje do maternega jezika in zavedanje o pomenu učenja tujih jezikov.

Z dvema točkama smo oktobra nastopili na recitalu, ki ga je v okviru UNESCO projekta Jezik – kultura in tradicija priredila Gimnazija Škofja Loka . Učenka Kaja Škrab je doživeto recitirala pesmico Harryja Behna Trees, učenke Maša Zidar, Breda Hribernik in Nika Rudolf pa so dramatizirale in aktualizirale zgodbico o dajanju in ljubezni Sheda Silversteina Drevo ima srce. Občinstvo je prepoznalo njihovo igralsko nadarjenost in cenilo izvirnost interpretacije v različnih jezikih. Učenke, ki so se udeležile recitala, so s spremljanjem ostalih nastopov osnovnošolcev in srednješolcev gojile svoje čute za kulturno udejstvovanje, prepoznavale moč in lepoto interpretacije, poglabljale zavest o neprecenjivi vrednosti maternega jezika ter razvijale veselje do učenja tujih jezikov.

recital 51  recital 52

recital 53