V četrtek, 9. 6. 2016, smo na OŠ »Jožeta Krajca« Rakek organizirali medobčinski nogometni turnir Rakek 2016. Kljub slabi napovedi in predhodni odpovedi prvega termina turnirja, smo si bili vsi učitelji šol enotni, da je turnir potrebno izvesti (devetošolci so turnir namreč močno pričakovali). Tekmovanja se je udeležilo 8 osnovnih šol. Ekipe so igrale na dveh sosednjih igriščih, tekme pa so trajale 1 x 15 minut. Pohvaliti gre prav vse nastopajoče, ki so športno zastopali svoje šole, še posebej bi pa izpostavili učenko Lucijo Koprivec iz OŠ I. C. Vrhnika, ki se je že drugo leto zapored na igrišču pridružila fantom in častno zastopala dekleta.

Vreme nam je bilo zelo naklonjeno, saj je pričelo deževati šele ob samem zaključku tekmovanja in ob koncu smo bili vsi enotnega mnenja, da se naslednje leto spet srečamo na igrišču.

Tekmovanje se je zaključilo ob 13:00, ko smo vsem nastopajočim ekipam podelili priznanja in pokale.

KONČNI VRSTNI RED SODELUJOČIH EKIP:
1. mesto: OŠ Ivana Cankarja Vrhnika
2. mesto: OŠ Milojke Štrukelj Nova Gorica
3. mesto: OŠ Notranjski odred Cerknica
4. mesto: OŠ Jožeta Krajca Rakek
5. mesto: OŠ Frana Erjavca Nova Gorica
6. mesto: OŠ Antona Globočnika Postojna
7. mesto: OŠ Šturje
8. mesto: OŠ Livada

Nekaj utrinkov s tekmovanja najdete TUKAJ