Potovanje na Švedsko

Za potovanje na Švedsko smo učenci celotno leto pridno zbirali denar z različnimi dogodki in z zbiranjem papirja. Zbirali smo se tudi na predurah, kjer smo se intenzivno pripravljali na izmenjavo. 31. avgusta smo se poslovili od svojih družin in se z avtobusom odpeljali do letališča na Reki. Od Švedskega letališča do Norrtälja smo potrebovali 2 uri vožnje. Soboto smo preživeli z gostiteljskimi družinami in spoznavali švedsko pokrajino ter njihov način življenja. V nedeljo so nam pripravili igro checkpoint, po tej igri pa so nam starši pripravili piknik. V ponedeljek smo se odpravili do prelepe peščene plaže, kjer smo se tudi kopali. Vsak večer smo se tudi dobivali in družili pred šolo. V torek smo se z javnim avtobusom odpeljali do Stockholma. Na avtobusu nam je bil najbolj všeč wi-fi in pa polnilne postaje za telefone. V Stockholmu smo si ogledali naravoslovni muzej, stari in novi del mesta. Zanimivo se je bilo peljati z podzemno železnico. Skozi teden bivanja pri švedski družini smo se nanje zelo navezali in smo se od njih težko poslovili. V sredo v poznih urah smo se z letalom spet vrnili v Slovenijo z neverjetne dogodivščine in dobre izkušnje, ki bi jo z veseljem ponovili.

Zarja Ileršič, 9. a

Komentariji so zaprti

Prihajajoči dogodki

• 10/12/2018ND- Postojnska jama, 9.a
  • 11/12/2018Šolsko tekmovanje za Cankarjevo priznanje (4.-9. razred)
  • 11/12/2018PZ - NAR 6.b
  • 11/12/2018PZ -KEM, 8. A
  • 13/12/2018PZ GEO 7.b
  • 13/12/2018Pisni preizkus SLJ 9. a
AEC v1.0.4
Copyright ©2013. OŠ Rakek - izvedba Edo Milavec - MV d.o.o.