Spoštovani otroci in starši!

V oddelku podaljšanega bivanja (OPB) otroci preživijo kar nekaj časa. Ta čas ni namenjen le kosilu in pisanju domačih nalog, pač pa tudi razvedrilu, sprostitvi, počitku in obnavljanju psihofizičnih moči učencev. Učenec naj bi v aktivnostih, ki bi si jih izbral, razumel in doživel sprostitev in oddih med delom kot nujni element zdravega načina življenja (za sproščeno vzdušje in osebni razvoj).

Sprostitvena dejavnost praviloma poteka zunaj, na svežem zraku, v bližnji okolici šole, v času deževja pa v notranjosti šole – največkrat v učilnici. Ponudba igrač, družabnih, razvedrilnih in konstrukcijskih iger (lego kocke,…) ni velika, zato vas – otroke in starše prosimo, če imate doma kakršnekoli igrače in igre, ki ste se jih naveličali, oz. ste jih prerasli, pa so še ohranjene (cele), da bi jih prinesli v šolo kot donacijo in bi z njimi razveselili še koga.

Hvala za vašo podporo in lep pozdrav,

učiteljice in učitelja v OPB