Pred potovanjem na Švedsko smo se zbrali starši, nekateri učenci in učiteljici, ki bova potovali z učenci na Švedsko ter se dogovorili o pomembnih zadevah v predstavitvi spodaj (dogovori z učenci, dokumenti, prtljaga – omejitve), poleg tega pa še naslednje:

• Vzpodbudimo otroke, da so pri družinah primerno komunikativni in znajo izraziti svoje želje
  • Na dan poti priporočamo 2 sendviča za s sabo
  • Spremljamo vremensko napoved; priporočamo windstopper jakno oziroma anorak in dobro obutev tudi za dež
  • Manjšo količino denarja zamenjamo v švedske krone že doma, z vsoto denarja za s sabo ne pretiravamo, pogovorimo se o tem, koliko in kaj kupiti
  • Ogled vseh fotografij je sedaj možen preko šolske spletne strani – projekt Švedska; članke so prispevali učenci: https://osrakek.si/solski-projekti/
  • Prosimo, da nas pred potovanjem obvestite o morebitnih zdravstvenih težavah ali zdravilih, ki jih otrok jemlje in jih bo imel s seboj.
  • V primeru odpovedi potovanja nas čim prej obvestite.

Pri evalvaciji je bilo izraženo, da je ‘družinski dan’ nekaterim družinam med tednom zaradi služb težko izvesti in da bi bilo bolje, če bi program zaposloval učence dlje kot le do dveh.

Družine so imele zelo različne izkušnje s švedskimi učenci, nekateri so bili izjemno zadržani, drugi nekoliko samosvoji, nekateri pa tudi preprosti in komunikativni.

POT NA ŠVEDSKO RS-povzetki