Šolska prehrana

[three_fifth]

Zdrava, uravnotežena in kakovostna prehrana v  otroštvu in v mladostniškem obdobju je bistvenega pomena za zdrav telesni in duševni razvoj ter kakovost življenja otrok in mladostnikov. Vsi, ki na šoli sodelujemo pri načrtovanju in pripravi šolske prehrane, se bomo trudili, da bomo tem smernicam tudi sledili.

Na OŠ Rakek pripravljata šolske obroke Marija Hiti in Vid Kovač, na PŠ Unec pa kuharica Borka Milinković.

Tudi v letošnjem šolskem letu bomo za učence pripravljali dopoldansko malico in kosilo, za učence jutranjega varstva in podaljšanega bivanja pa tudi zajtrk in popoldansko malico. Priporočljivo je, da vsak učenec v šoli prejme en obrok dnevno.

Učencem, ki niso naročeni na kosilo, priporočamo, da si v primeru daljšega urnika (6 ali 7 ur) prinesejo v šolo dodaten prigrizek ali sadje, ki ga bodo lahko pojedli v času odmora za kosilo (12.40 – 13.05)

Stroške prehrane je potrebno poravnati do roka, označenega na položnici, sicer prijava za naslednji mesec ni možna. Staršem svetujemo, da zaradi lažjega poslovanja plačevanje prehrane uredijo preko trajnega naloga z osebnega računa.

Vodja šolske prehrane: Marija Opeka

[/three_fifth][two_fifth_last][accordion sync=”false”]

[accordion_item title=”Urnik obrokov:” open=”true”]

Zajtrk: 7:00 – 7:30
Malica: 9:55 – 10:15   (po 2. šolski uri)
Kosilo: 12:40  13:05
Popoldanska malica: 14:45  15:00

[accordion_item title=”Odjava prehrane 01 705 2510″ open=”true”]

Če bo učenec/ka odsoten od pouka, šolsko prehrano lahko odjavite na telefonske številke:
OŠ Rakek

PŠ Unec

• kuhinja: 0590 975 69

Učenci so redno prijavljeni na šolsko prehrano, odjave starši urejate pravočasno na e-naslov: os.rakek@guest.arnes.si ali preko SMS-a na številko: 040 309 283 (vodji prehrane) do 8.00 ure zjutraj za kosila in popoldansko malico, za zajtrk in malico pa do 12.00 ure za naslednji dan v skladu s Pravilnikom o šolski prehrani.

Odjava za zajtrk, dopoldansko malico se za tekoči dan ne upošteva in jo je potrebno odjaviti do 12. ure prejšnjega dne.

Odjava kosila in popoldanske malice se za tekoči dan upošteva, če je bila prejeta do 8. ure istega dne.

[accordion_item title=”Cene obrokov” open=”true”]

zajtrk 0,63 EUR