Javni sklad za kulturne dejavnosti RS, območna izpostava Cerknica, v sodelovanju s Kulturnim društvom Notranjska organizira

Območno srečanje mladih filmskih ustvarjalcev,

ki bo v torek, 17. junija, ob 18:00 potekalo na OŠ »Jožeta Krajca« Rakek.

V šolskem letu 2013/2014 so na osnovnih šolah Rakek in Stari trg potekale filmske delavnice animiranega in igranega filma, ki sta jih vodila Mitja Manček (filmska animacija) in Matija Milčinski (igrani film).

Na njih je nastalo kar nekaj zanimivih izdelkov, ki jih bodo avtorji predstavili na območnem srečanju mladih filmskih ustvarjalcev. Avtorji, osnovnošolci med 6. in 9. razredom, bodo prikazali svoje filmčke in povedali nekaj o samih izdelkih, zanimivostih  ter o samem procesu nastajanja filma, kot ga vidijo sami.

Na srečanju bo prisoten tudi mentor Mitja Manček, ki bo tudi sam  ocenil izdelke in potek delavnic, najboljši filmi pa se bodo uvrstili na državno srečanje mladih filmskih ustvarjalcev, ki bo predvidoma 16. in 17. oktobra v Izoli.

Vodja OI JSKD Cerknica  Jožica Mlinar