sdg-wll-logoV tednu od 28. septembra do 2. oktobra se bomo odzvali vabilu h globalni šolski iniciativi Največja svetovna učna ura (The World’s Largest Lesson), ki smo ga prejeli s strani Irine Bokove, generalne direktorice UNESCO, Tonyja Lakea, generalnega direktorja UNICEF, Julie Gillard, predsednice Globalnega partnerstva za izobraževanje in Gordona Browna, posebnega odposlanca ZN za globalno izobraževanje.

Cilj iniciative je poučiti otroke o globalnih milenijskih ciljih in globalnih ciljih za trajnostni razvoj s pomočjo raznovrstnih gradiv. Mladim skuša približati nove usmeritve, ki jih bo 193 držav sprejelo konec septembra in bodo usmerjala naša prizadevanja za boljši in pravičnejši svet ter jih imenujemo cilji trajnostnega razvoja. Hkrati želi projekt mlade spodbuditi k aktivni vlogi pri uresničevanju le-teh.

Svetovne učne ure se bodo udeležili učenci 5. – 9. razreda pri različnih predmetih. Spoznavali se bodo z največjimi globalnimi problemi, razmišljali o svoji vlogi na Zemlji, kako živeti trajnostno in o pomenu sodelovanja vseh nas pri uresničevanju in doseganju glavnih milenijskih ciljev.