Danes, 2. aprila, praznujemo svetovni dan mladinske književnosti, ki je dan rojstva velikega danskega pisatelja in pesnika Hansa Christiana Andersena. Letošnje leto je namenjeno predvsem branju poezije.

Pobuda za branje poezije je bila poslanica ob 2. aprilu z naslovom »S knjigosrečo okoli sveta«. Slovenska sekcija IBBY(International Board on Books for Young People) je zasnovala akcijo, ki bo potekala vse od 21. marca – mednarodnega dneva poezije, preko 2. aprila – mednarodnega dneva knjig za otroke, do slovenskih dnevov knjige in 23. aprila – svetovnega dneva knjige in avtorskih pravic. K branju poezije spodbujajo otroke in mladino v vrtcih, osnovnih in srednjih šolah itd.

Na naši šoli so tako v knjižnici pod vodstvom Lee Strle učenci 1. in 2. razreda brali slovensko in tujo poezijo. Nekaj fotoutrinkov si lahko pogledate Tukaj

plakat 2. april