Teden pisanja z roko v projektu OBJEM (20. – 24. 1. 2020)

Pretekli teden je bil teden pisanja z roko. Članice šolskega projektnega tima projekta OBJEM, s katerim na naši šoli razvijamo in dajemo več poudarka branju z razumevanjem, smo k pisanju z roko povabile vse učitelje in učence naše šole. Želeli smo poudariti, da je pisanje z roko pomembna spretnost, da naši možgani bolje delujejo pri pisanju z roko kot pri pisanju na računalnik, da se informacija, ki jo zapišemo na roko, v našem spominu zadrži dlje časa, da se nam pri pisanju z roko utrne več idej, povečujemo pa tudi našo pozornost. Poleg tega je pisanje dobra vaja za razvoj fine motorike in spretnosti, pisava vsakega pa je unikatna in predstavlja našo raznolikost.

V preteklem tednu je bilo učencem ponujenih nekaj skupnih aktivnosti:
– razstava starih rokopisov in knjig, ki obravnavajo pisanje, v šolski knjižnici
– analiza pisave
– tečaj lepopisa
– “igra” prepoznaj pisavo učitelja
– dopolni misel s svojim rokopisom

Učitelji pa so na različne načine, lahko tudi z napisanim učno-delovnim listom, dajali pomembnost pisanju z roko, izvirnosti podpisa in pismenosti.

FOTOGRAFIJE

Prihajajoči dogodki

• 26/02/2020ND - Ogled Inštituta Jožefa Štefana in Reaktorskega centra Podgorica, 9. a
  • 03/03/20203. PZ MAT - 7. b
  • 03/03/20203. PZ- MAT 7.a
  • 03/03/2020PZ SLJ 6. a, b
  • 04/03/2020ND - 9. a: Postojnska jama
  • 05/03/20203. PZ - MAT 9. a
AEC v1.0.4
Copyright ©2013. OŠ Rakek - izvedba Edo Milavec - MV d.o.o.