V petek, 20. 9. 2019, sta se dve učenki Osnovne šole “Jožeta Krajca” Rakek udeležili Mirovniškega festivala “Zlati rez” na Prvi osnovni šoli Slovenj Gradec. Z mirovniškim festivalom vsako leto obeležujemo svetovni dan miru. Letošnjega festivala se je udeležilo preko 500 učencev, dijakov, mentorjev in spremljevalcev.

Festival se je pričel z uvodno prireditvijo, na kateri so nastopali učenci in učenke šole organizatorke. Po prireditvi smo se udeležili različnih delavnic. Ker je letošnje leto leto periodnega sistema, so bile delavnice naravoslovno obarvane. Naši učenki sta se udeležili delavnice z naslovom Migajmo. Druženje smo zaključili na glavnem mestnem trgu v Slovenj Gradcu s kulturno prireditvijo in skupnim plesom.

Prvi osnovni šoli Slovenj Gradec se  za organizacijo in pogostitev iskreno zahvaljujemo.