Pridobitev Zoisove štipendije
Zoisove štipendije so namenjene dijakom in študentom ob doseganju izjemnih dosežkov in s tem ustvarjanju dodane vrednosti na področju znanja, raziskovanja, razvojne dejavnosti in umetnosti.
POGOJI ZA PRIDOBITEV ZOISOVE ŠTIPENDIJE

Vlagatelj mora izpolnjevati splošne in posebne pogoje, ki so našteti v nadaljevanju, podroben opis pa je na voljo s klikom na povezavo.

Splošni pogoji glede statusa vlagatelja so:

• državljanstvo,
  • starost,
  • status dijaka ali študenta ali udeleženca izobraževanja odraslih,
  • ustrezna izobraževalna ustanova in izobraževalni program v Sloveniji ali v tujini,
  • status glede opravljanja dela oziroma brezposelnosti.

Posebni pogoji za dodelitev Zoisove štipendije so:

• izkazan vsaj en izjemni dosežek IN hkrati
  • ustrezen šolski ali študijski uspeh ali drugo posebno merilo.

Postopek dodelitve Zoisove štipendije se izvaja po korakih:

• preverjanje pravočasnosti in popolnosti vloge,
  • preverjanje izpolnjevanja splošnih in posebnih pogojev,
  • ugotavljanje višine štipendije (osnovne in dodatkov),
  • razvrščanje kandidatov,
  • izbira štipendistov glede na razpoložljiva sredstva,
  • izdaja ustreznih odločb vsem vlagateljem.

Zoisova štipendija se dodeli za posamezni izobraževalni program od dodelitve do izteka tega izobraževalnega programa. Štipendije se ne morejo prvič dodeliti za letnik, v katerega je vlagatelj ponovno vpisan, ali v času podaljšanega študentskega statusa ali dodatnega študijskega leta po preteku izobraževalnega programa.

Razpis za dodelitev Zoisovih štipendij za šolsko oziroma študijsko leto 2014/2015