10. septembra 2010 sta se učenki devetega razreda, z mentorico Antonijo Šlajnar, v imenu naše šole, udeležile nacionalnega projekta Jezero je – jezera ni, ki je potekal ob Cerkniškem jezeru.

Projekt je bil vezan na varovanje narave in druženje v prijetnem okolju Cerkniškega jezera. Udeleženci so lahko izbirali večimi delavnicami: fotografska delavnica, prostoročno risanje, naravna kozmetika, izdelava časopisa, osnove znakovnega jezika, kaligrafija in zgodovina pisanja ter se podali na Slivnico.

Naši učenki sta v okviru delavnice naravna kozmetika, pod vodstvom mentorice prof. Ade Perko, spoznali različne kemijske postopke: poparitev, povretje in ekstrakcija. Iz hladno stisnjenega olja, trdih rastlinskih maščob in raznih zeliščnih pripravkov so izdelovali kopeli, balzame, losjone, tonike, mazila.

 

 

Utrinke si lahko pogledate v foto galeriji.