V mesecu aprilu vsako leto obeležujemo mednarodni dan knjig za otroke in Slovenske dneve knjige.

Tako vas v  sredo, 13. aprila 2011, ob 10. uri prisrčno vabimo na otvoritev fotografske razstave »Daritev knjige« umetnice Jožice Zafred, ki bo v večnamenskem prostoru šole. Razstavljene bodo portretne fotografije naših učencev v najboljši družbi – družbi knjig. Fotografije bo možno tudi odkupiti.

S prihajajočo razstavo hočemo opozoriti na vrednost in pomen branja knjig  ter vas spodbuditi, da večkrat obiščete tako šolsko kot splošno knjižnico.

Na pobudo nekaterih staršev poteka na šoli tudi donacija knjig, ki jih bomo po simbolični ceni prodajali v času popoldanskih govorilnih ur, to je v četrtek, 14. 4. 2011, v prostorih šolske knjižnice. Sredstva, ki jih bomo zbrali od prodaje, bomo namenili šolskemu skladu.

Hkrati vas obveščamo, da lahko knjige, ki jih ne potrebujete več, donirate šoli.

“Sončni vzhod prebuja naravo, branje knjig razsvetljuje glavo.”

Mongolski pregovor