Odzvali smo se vabilu Prve OŠ iz Slovenj Gradca. 21. in 22. septembra sta se Ana Bajt in Esma Hajdarpašić pod vodstvom mentorice Anite Šen udeležili nacionalnega projekta Mreže Unescovih šol. Namen srečanja je bil pritegniti k sodelovanju ljudi različnih starosti in različnih znanj. Spoznavali so medsebojno povezanost, soodvisnost človeka in narave, povezovalo pa jih je prepričanje, da ima vsakdo v sebi nekaj, kar lahko da drugim.

Udeleženke so se po sprejemu in prireditvi na šoli vkjlučile v plesni spektakel ” Osvobodimo energijo” , ki je potekal na šoli in v mestu. Ogledale so si razstavo otroških likovnih del v Koroški galeriji likovnih umetnosti. Preizkusile so se v ustvarjalnih delavnicah ter raziskovale v izbranih raziskovalnih delavnicah.