V četrtek, 5. marca, smo za starše in učence 8. razredov pripravili sestanek na temo projekta Roden. Ravnateljica je zbranim staršem in učencem izrazila podporo projektu in izpostavila pomen mednarodnega sodelovanja, vodja projekta je starše obvestila o poteku projekta in načrtu dejavnosti med obiskom partnerske šole, ki bo prvi teden junija, nato pa je spregovoril gost sestanka, Janez Bajt, ki v projektu sodeluje kot predstavnik Slovensko-švedskega društva. Navezal se je na uspešno minulo izmenjavo in odzive po njej, staršem predstavil mesto Norrtälje in partnersko šolo, osvetlil nekaj razlik med našim in švedskim narodom, nadaljeval s podobnostmi, zaključil pa s pomenom odpiranja zavesti naših učencev navzven in sprejemanja mednarodnega okolja, v katerem smo in vedno bolj bomo.

Po uradnem delu so učenci presenetili s slastno švedsko pito.

[coolEye search=SestanekZaRoden_20150306 how=album puser=osrakek source=picasa]