Učenci prvega, drugega in tretjega razreda so v četrtek, 15. oktobra, oz. v petek, 16. oktobra, preživeli prijetno dopoldne na kmetiji pri Petrovih v Narinu. Po prijaznem sprejemu s toplim čajem in sladkim kruhom sta jim gospodarja Majda in Darko prikazala, kako so ljudje živeli nekoč. Spoznali so različna stara kmečka orodja, s katerimi so ljudje obdelovali svoje njive, in tista, s katerimi so iz različnih žitaric pridobivali moko. Učenci so se tudi sami preizkusili v mlatenju pšenice s cepci, ločevanju zrnja od slame z reto, finem čiščenju plev od zrna z »vevnikom« in v mletju moke z ročnim mlinom na kamen, imenovanim žrmlje. V črni kuhinji pa so si nadeli predpasnike, učenke so svoje lase skrile pod rutke, spoznali so sestavine za kruh in zamesili vsak svoj hlebček. Medtem ko so čakali, da so se hlebčki v krušni peči spekli, jim je gospa Majda pokazala še, kako so nekoč prali perilo, likali, kopali svoje otroke, pometali s sirkovo metlo in preživljali večere brez elektrike, televizije in interneta. Kmetijo so zapustili vsak s svojim hlebčkom in polni vtisov o življenju nekoč na kmetiji.

1. razred

2. razred