Prvošolčki ste danes prvič prestopili šolski prag, zato smo skupaj z vašimi starši še posebej ponosni na vas. Na šoli smo vas nestrpno pričakovali in skupaj z najmlajšimi učenci poskrbeli, da vam bo prvi šolski dan še dolgo ostal v lepem spominu. Kot vaša ravnateljica vam želim prijeten vstop v novo okolje, v novo obdobje, kjer boste spoznavali šolske klopi, zaslišali šolski zvonec in pletli nova prijateljstva. Želimo vam, da bi se na naši šoli počutili kar se da lepo, varno in prijetno, da bi vsako jutro z veseljem vstajali in dvigovali šolske torbe.

Dragi starši, vašim prvošolčkom se bomo trudili dajati zgled pozitivnih osebnosti, vrednih zaupanja, in skupaj z vami pluli proti cilju: to pa je samozavesten, kreativen in zadovoljen otrok. Pa vendar bomo veseli vaših predlogov in spodbud, ki nam bodo krepile dostojanstvo in avtoriteto. Danes smo vam prijazno odprli vrata naše šole, zato vse nadaljnje dni pogumno potrkajte, povejte in prisluhnili vam bomo. Ne pozabite pa, da ste starši največji vzorniki svojim otrokom, zato vam polagam na srce, da poskrbite za njihovo varnost in jih spremljate na poti v šolo. Danes svojim prvošolčkom namenite veliko pozornosti, posluha, saj so prvi šolski dnevi posebej vznemirljivi, zato jih odpeljite na njim najljubše mesto.

Naj bo prvi šolski dan obsijan s soncem, mag. Anita Knez