S hitrim tempom življenja se je tudi življenje otrok zelo spremenilo. Stvari hitro zastarijo in postajajo otrokom nezanimive, na drugi strani pa so otroci zasuti z novostmi, ki so jim predstavljene tako, da so jim neizmerno všeč. Zaradi tega smo se na šoli odločili, da v okviru Unesca izvedemo projekt menjave iger, igrač in športnih rekvizitov, ki so še uporabni, a jih otroci ne uporabljajo več, ker so se jih naveličali.

V petek, 7. 10., smo 5. šolsko uro z učenci 1. triade naredili tržnico, na kateri so si ob prijetnem druženju izmenjavali igrače, igre, knjige in športne rekvizite. Z nasmeški na obrazih so se z “novimi” igračami igrali v podaljšanem bivanju, nato pa z igro zagotovo nadaljevali še doma. S tem projektom smo hkrati obeležili tudi teden otroka.

TUKAJ si lahko ogledate nekaj utrinkov.