OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V četrtek, 17. 11. 2016, smo se na OŠ Borcev za severno mejo v Mariboru udeležili okrogle mize, kjer smo učenci v pogovoru razmišljali o junaških dejanjih Rudolfa Maistra ter jih povezovali z današnjim časom. Govorili smo o domoljubju, kaj si mladi prestavljamo pod tem pojmom, o junakih današnjega časa, o skrbi za slovenski jezik, v katerega nezadržno prihajajo tujke …

V pogovoru smo sodelovali učenci štirih šol, ki so tesno povezane z Maistrom: OŠ iz Kamnika, kjer se je rodil, OŠ iz Šentilja in Maribora, kjer so se dogajala njegova junaštva, in iz naše šole, ki je povezana z njegovo smrtjo.

V besedi domoljubje se skrivata DOM in LJUBEZEN, vrednoti, ki nam mladim zelo veliko pomenita. Tako imamo mladi in Rudolf Maister veliko skupnega.

Video prispevek.

Miloš Aleksić, Tjaša Milovanović, Manca Opeka in mentorica Jolanda Cerkvenik