V četrtek, 18. 5. 2017, bo ekskurzija na Dolenjsko za učence 7. razreda in učence iz 8. razreda, ki se ne udeležujejo mednarodne izmenjave učencev s Švico.

Obiskali bodo Muljavo in Novo mesto. Na Muljavi se bodo seznanili z življenjem in delom Josipa Jurčiča, v Novem mestu pa bodo pod strokovnim vodstvom spoznavali stari del mesta, potem pa si mesto ogledali še s splava po reki Krki.

Odhod avtobusa bo izpred šole ob 8.15, povratek med 15. in 16. uro (vstop in izstop je možen tudi na Uncu).

Učenci naj s seboj vzamejo dodatno malico (vzeli bomo tudi šolsko malico), se obujejo in oblečejo vremenu primerno.

Vstopnine, ki znašajo 12,50 € in vožnjo (delno vožnjo pokrije ministrstvo), boste poravnali s položnico pri plačilu malice za naslednji mesec.

Vodja ekskurzije: Jolanda Cerkvenik