V četrtek, 12. oktobra 2017, se bodo učenci Klei Nagode, Primož Mekina in Nik Istenič udeležili 9. mednarodnega Unesco dneva Pletemo niti mreže z jubilejem OŠ Griže.

K sodelovanju bo omenjena osnovna šola povabila Unescove vrtce in šole, vrtce in šole Spodnje Savinjske doline ter goste iz Avstrije, Hrvaške in Srbije.

Aktivnosti bomo začeli s sprejemom udeležencev in kratkim uvodnim pozdravom. Sledilo bo delo v delavnicah, v katerih bodo udeleženci spoznavali pouk nekoč: lepopis, računanje, lepo vedenje, petje, ročna dela, telovadbo, prirodopis in verouk. Po delu v delavnicah bo sledilo kosilo ter nekaj časa za sprostitev. V avli šole bo razstava, posvečena zgodovini šolstva v kraju. Delo bomo zaokrožili z zaključno prireditvijo v telovadnici šole.

Vračamo se okoli 15.00 ure.