V prejšnjih objavah smo vas že seznanili s tem, da smo 24. april 2018 na naši šoli posvetili velikemu pesniku in pisatelju Ivanu Cankarju. Obljubili smo nadaljevanje o dogajanju na naši šoli na ta dan.

V fotokotičku so nastale zanimive slike JAZ – Ivan Cankar.

Šolska knjižničarka je pripravila razstavo o Ivanu Cankarju s poudarkom na njegovih delih, ki so si jo učenci skupaj z učitelji ogledali – RAZSTAVA.

Pri športu so učenci tekli v klanec, pri matematiki delili hruške iz peharja suhih hrušk, pridobivali besedišče pri angleščini s prebiranjem A Cup of Coffee, pisali opravičilo materi, računali pot domov po Pitagorevem izreku, ob črtici Lisjak spoznavali prehranjevanje živali, pri likovni umetnosti slikali pehar suhih hrušk in risali portrete Ivana Cankarja, pri družbi iskali osnovne šole v Sloveniji, ki so poimenovane po Ivanu Cankarju, pri naravoslovju spoznavali postopek sušenja hrušk in še in še …

Na te načine so učenci  spoznavali delo in delce življenja Ivana Cankarja.

Uganite, kaj smo imeli za malico.