V četrtek, 22. 11. 2018, bomo z učenci 9. razreda obiskali Inštitut Jožefa Štefana in Reaktorski center Podgorica. V šolo pridete ob 8.10 uri. S seboj vzemite manjši nahrbtnik za malico in dodatno pijačo. Reditelji razdelite malico. Učitelji preverimo prisotnost učencev s seznama. Izpolnimo naročilo glede malic in kosil za naslednji dan. Ob 8.20 se bomo odpeljali z avtobusom izpred šole proti Ljubljani. Ko pridemo na Inštitut Jožef Štefan, se boste učenci razdelili v dve skupini. Ogledali si bomo delo raziskovalcev na izbranem odseku, steklopihaško delavnico in sodelovali v Šoli eksperimentalne kemije. Po končanem delu se zberemo, pomalicamo in odpeljemo v Reaktorski center Podgorica, kjer bomo poslušali predavanje o jedrski energiji, sodelovali v delavnicah o radioaktivnosti in si ogledali razstavo. Prihod na Rakek je predviden ob 13.40.

Nosilka izvedbe: Anita Šen