V sredo, 15. 5. 2019, se bo naša šola udeležila Parade učenja v Postojni. Na paradi bo postavljena stojnica, kjer bomo predstavili naše šolsko delo in mednarodne izmenjave. Mladinski pevski zbor pa se bo na odru predstavil s svojim repertoarjem.

Sicer pa bodo izpeljave Parade učenja kar v 17 krajih po Sloveniji. Vse bodo na isti datum, torej 15. 5. 2019. Na trgih in drugih javnih mestih bodo mimoidoče vabili stojnice, delavnice, nastopi na odrih, multimedijske predstavitve pa tudi strokovni dogodki v bližnjih ulicah in učnih kotičkih. Potekale bodo tudi številne spremljevalne dejavnosti, kot so natečaji, razstave in podobno.

Naši učenci se bodo v Postojno odpeljali z vlakom, in sicer ob 14.10, nazaj pa vlak iz Postojne odpelje ob 19.01. Skupino bosta od šole do železniške postaje in potem v Postojni na kraju dogodka spremljali dve učiteljici.

Povratek na železniško postajo Rakek je predviden okoli 19.10.

Učenci naj bodo primerno oblečeni in obuti, saj bo parada potekala v postojnskem parku.

Lepo vabljeni, saj je dogodek namenjen vsem generacijam.

Tina Milavec