V ponedeljek, 16. 11., na mednarodni dan strpnosti, ki ga je razglasil UNESCO, in v okviru Erasmus+ in v projekta za učence od 6. do 9. razreda organizirali predavanje Darka Đuriča, športnika invalida. Predavanje je v okviru trenutnih omejitev potekalo na daljavo v obliki videokonference, kar nam je predstavljalo izziv, saj je bilo vključenih preko 120 poslušalcev. V eni šolski uri nam je g. Darko zelo doživeto in priljudno pripovedoval o svojem življenju, ki je bilo vse prej kot enostavno. Kot otroka, ki se je zaradi genske napake rodil brez treh udov, ga je v rejo pred skoraj 30 leti vzela kmečka družina z Gorenjske. Skupaj s še štirimi “sorojenci” mu je privzgojila dovolj vztrajnosti, motivacije, moči za opravljanje tudi kmečkih opravil in zmožnosti videti različne poti v življenju kljub omejitvam. Ko je bil pri desetih letih dobesedno “potisnjen v vodo” in je zaplaval, se je nato vrgel v treniranje plavanja in nekaj let kasneje osvojil številne nagrade. Leta 2013 je v Montrealu osvojil dvakratni naslov svetovnega prvaka v plavanju med športniki invalidi, leta 2018 je v Dublinu postal še evropski prvak na 50 m prosto in dosegel bron na 200 m prosto. Decembra 2019 pa je je v 25-metrskih bazenih izboljšal tudi svetovni rekord na 50 m delfin. Letos je zaključil svojo športno kariero, občasno se ukvarja le še s sedečo odbojko. Gospod Đurić nam je v teh negotovih in včasih utesnjenih časih dal veliko pozitivne energije, motivacije in vztrajnosti, da se vse da, če se hoče. Povedal je, da včasih pač moramo biti “potisnjeni” v vodo, da splavamo (za primer, ko se učenci bojijo govoriti v tujem jeziku ali leteti v drugo državo) ter da se vztrajnost in trud na koncu vedno izplačata. Ne glede na vse pa trdi, naj vsak sprejme in ceni sebe, svojo drugačnost ter talente, da lahko kljubuje (včasih krutemu) svetu in se “udarcem” raje le nasmehne.