V ponedeljek, 4. 10. 2021, bomo imeli učenci 4. razreda kulturni dan. Obiskali bomo Slovenski šolski muzej in si ogledali središče Ljubljane. V okviru obiska v muzeju se bodo učenci udeležili učne ure lepopisa iz obdobja narodne šole v Kraljevini Jugoslaviji iz leta 1930. Namen učne ure je spoznati določeno obdobje iz šolske preteklosti, zato morajo biti učenci na učno uro ustrezno pripravljeni. V šoli se bomo z učenci o tem pogovorili, vseeno pa vas prosimo, da se o obisku muzeja s svojim otrokom pogovorite tudi sami in ga na obisk učne ure pripravite (strožja šolska pravila, učitelji, vedenje v »razredu« …).

Otroci pridejo v šolo ob 8.00 in v šoli vzamejo šolsko malico. Odhod avtobusa bo ob 8.20, vrnitev je predvidena okrog 14.00. Učenci bodo ta dan odjavljeni od kosila. S seboj naj imajo nahrbtnik z dodatno pijačo, pisalo in podlago za pisanje, zaščitno masko, posodico za malico in plastenko/steklenico za pijačo (lahko tudi dodatno stekleničko vode in dodatno malico, če po pouku ostanejo v podaljšanem bivanju). Glede na letni čas naj bodo primerno obuti in oblečeni, s seboj naj imajo dežnik ali pelerino.

Stroški vstopnine v muzej (6 €) in prevoza bodo obračunani na položnici skupaj s prehrano.

Razredničarki: Andreja Žorž in Julija Bombač

Rakek, 30. 9. 2021