Spoštovani starši,

na uvodnem roditeljskem sestanku ste bili seznanjeni z izvedbo teoretičnega in praktičnega dela kolesarskega izpita. Teoretični del zajema 10 šolskih ur. Običajno potekajo predavanja popoldne na matični šoli Rakek, kjer sta združena oba oddelka 5. razredov, kar v tem obdobju zaradi epidemije ni mogoče. Zato sem v prvem tednu januarja 2022 s pomočjo kratkega anketnega vprašalnika zbirala podatke o razpoložljivem popoldanskem času vaših otrok ločeno v obeh oddelkih. Z naslednjim tednom bomo pričeli s predavanji za kolesarski izpit. V učilnici 5. a in 5. b razreda ter v ekipi Kolesarski izpit na Teamsu so razporejena srečanja ob različnih dnevih v tednu, glede na želje vaših otrok. V šestih popoldnevih naj bi učenci pridobili znanje za opravljanje teoretičnega dela kolesarskega izpita, ki ga bomo izvedli po računalniku na šoli. Prva štiri srečanja bodo potekala na matični šoli Rakek v učilnici C4, peto in šesto srečanje pa v računalniški učilnici, kjer se bodo učenci po spletni povezavi podpora.sio.si/kolesar tudi prijavili na kolesarski izpit, uporabili bodo isto uporabniško ime in geslo, kot ga uporabljajo ob prijavi v Teams. Predavanja niso obvezna, so pa priporočljiva, saj zajemajo odgovore na izpitna vprašanja. V primeru karantene celotnega oddelka bo predavanje potekalo na daljavo po Teamsu.

POMEMBNO! Spletno povezavo podpora.sio.si/kolesar lahko uporabljajo učenci tudi tekom naših predavanj, vendar se je potrebno najprej prijaviti. Prilagam Navodila za prijavo. Na tem spletnem mestu imate tudi video gradiva za teorijo in simulacijo izpita, s katero bodo učenci v času petega srečanja tudi vadili, vendar se bomo najprej prijavili na izpit, zato vas prosim, da z dejanji ne prehitevate. V času prvih štirih srečanj bodo učencem najbolj prav prišla video gradiva za teorijo, kasneje po prijavi na izpit pa bodo odgovarjali na vprašanja simulacije izpita.

Po zimskih počitnicah bom objavila še tri izpitne roke, ki jih bomo izpeljali v marcu in v začetku aprila.

POTREBŠČINE: peresnica, barvice, lepilo v stiku, rabljen zvezek A4-format, ki ima vsaj 20 uporabnih listov.

Anita Šen, mentorica