9. aprila se je že trinajsto leto začela vseslovenska prostovoljska akcija, ki je nastala z namenom spodbujanja k aktivnemu odzivu na potrebe svoje skupnosti. Slogan akcije je: SPREMEMBE SE LAHKO STORIJO TEBI ALI ZARADI TEBE. Čisto vsak lahko postane prostovoljka ali prostovoljec. Na naši šoli smo se v sodelovanju z RK Cerknica spoznali delovanje in pomen dejavnosti Sopotnik. Učenci 4. razredov smo se najprej srečali s članom RK, gospodom Gregorjem Pokleko, ki je na kratko predstavil dejavnost. Razmišljali smo, zakaj starejši nimajo prevoza, zakaj potrebujejo prevoz in kako lahko jaz pomagam z dobrim delom. Nato smo izdelali bralne kazalke s simboli Sopotnika, ki jih bodo razdelili med starejše, ki prevoz lahko uporabijo.

Mentorica prostovoljstva na šoli: Julija Bombač