V četrtek, 21. 4. 2022, bomo imeli učenci 5. razreda naravoslovni dan V deželi koliščarjev. Odpravili se bomo na Ig, kjer si bomo ogledali razstavo Koliščarji z Velikega jezera in se udeležili arheološke delavnice. Tako bomo spoznali Ljubljansko barje ter prazgodovinsko obdobje koliščarjev.

Otroci pridejo v šolo ob 8.00 in v šoli vzamejo šolsko malico. Odhod avtobusa bo ob 8.20, povratek je predviden okrog 13.00. Učenci se bodo lahko kosila udeležili kot običajno.

S seboj naj imajo nahrbtnik z dodatno pijačo, pisalo in podlago za pisanje, zaščitno masko, posodico za malico in plastenko/steklenico za pijačo (lahko tudi dodatno stekleničko). Glede na letni čas in vreme naj bodo primerno obuti in oblečeni, s seboj naj imajo tudi dežnik.

Stroški ogleda razstave in delavnice (7,5 €) ter prevoza bodo obračunani na položnici skupaj s prehrano.

Razredničarki: Marina Klačinski in Monika Derenčin