Tako kot se včasih jutranje sonce sramežljivo skriva za oblaki, so se sprva za krili in hlačami staršev skrivali naši prvošolci. Negotovost so hitro premagali ter skupaj s starši pričakali sprejem, ki so ga pripravile učiteljice in učenci Podružnične šole Unec. Ravnateljica naše šole mag. Anita Knez je pozdravila ter nagovorila najmlajše in njihove starše. V nadaljevanju je zbrane pozdravil tudi župan g. Marko Rupar. Gospod župan je prvošolčke tudi obdaril z vrečko pozornosti, učenci so pa prejeli tudi presenečenje. Obdarila jih je namreč tudi ekipa Radia 1. Po dramski igrici, ki so jo pripravili učenci 3. razreda PŠ Unec, so se prvošolčki poslovili od staršev in odločno zakorakali proti vratom učilnice. Ker pa je vsak začetek nečesa novega velikokrat prežet z ovirami, je razredničarka 1. razreda učencem že prvo uro snidenja pripravile »prepreko«, ki so jo učenci z lahkoto premagali. Pogumno so preskočili oviro in že so bili v matični učilnici. Hitro so pokukali v šolske torbice ter zvezke pospravili v šolske predalčke. Nato pa je razred obiskala kuharica. S seboj je prinesla dobrote in tako poskrbela za prazne želodčke naših najmlajših. Po malici je sledil ogled šole ter spoznavni krog. Učenci so se drug drugemu predstavili. Na koncu pa še sladko presenečenje sladoled.

Dragi prvošolci! Ob vstopu v 1. razred vam želim veliko navdušenja, vedoželjnosti, smeha ter ogromno moči pri premagovanju ovir, ki se bodo pojavljale skozi šolsko leto. Skupaj bomo zmogli, gotovo nam bo lepo.

Učiteljica Rebeka Škamperle