Začelo se je novo šolsko leto, ki bo za 24 devetošolcev prav posebno. V tem šolskem letu namreč nadaljujemo z intenzivnimi pripravami na izmenjavo z učenci šole Collège Saint Joseph Challans. Po poletnih počitnicah smo se danes prvikrat srečali na interesni dejavnosti, kjer smo se pogovorili o našem načrtu dela, si ogledali nekaj videoposnetkov krajev, kamor bomo 14. oktobra za teden dni odpotovali, ter začeli z obnavljanjem stikov s francoskimi prijatelji. Napisali smo jim pismo o brezskrbno preživetih poletnih počitnicah!

V letošnjem šolskem letu skratka nadaljujemo s projektom, ki ga bomo kronali z izmenjavo naših učencev od 14. do 20. oktobra ter gostovanjem francoskih prijateljev od 26. februarja do 5. marca. Tudi v tem šolskem letu nadaljujemo z bogatimi aktivnostmi, ki bodo učencem omogočile, da se čim bolje pripravijo na bivanje v Franciji, da pripravijo lep in nepozaben sprejem Francozov pri nas, podelijo svoja doživetja z učenci cele šole ter aktivno pomagajo pri zbiranju sredstev z zbiralnimi akcijami, organizacijo dobrodelnih dogodkov in izdelovanjem izdelkov.

Veselimo se, da bo virtualno druženje v letošnjem šolskem letu prešlo v osebno snidenje!