V sredo, 5. 10. 2022, smo imeli učenci 3. razredov naravoslovni dan kmetija. Učenci z Rakeka so v šoli na Uncu najprej obiskali svoje vrstnike in pojedli malico. Po malici smo se skupaj odpravili na obisk kmetije ob šoli. Ob obisku smo začutili utrip kmetije in spoznali živali na kmetiji, orodje, pripomočke in stroje za delo na kmetiji ter izvedeli, kaj vse pridelujejo.

Po končanem obisku smo se čez travnik odpravili proti Rakeku. Na poti smo si ogledali njive, pašnik, kjer so se pasle ovce in se pogovorili o tem, zakaj kmetje na pašnike postavijo električne pastirje.

Na polovici poti do Rakeka smo si učenci pomahali v slovo  – Unčani smo se vrnili v šolo na Unec, Rakovčani pa so nadaljevali pot do šole na Rakeku.

Skupaj smo preživeli čudovit šolski dan! Utrinke si lahko pogledate tukaj.

Ob tej priložnosti bi se radi še enkrat najlepše zahvalili družini Gabrejna, ki nam je široko odprla vrata svoje kmetije in nas popeljala skozi življenje in delo na kmetiji.