Učenci 2. b Podružnične šole Unec sodelujemo v nacionalnem Unesco projektu Moder stol – nekdo misli nate.

Projekt je potekal od meseca septembra do novembra. Učenci so v šolo prinesli stare lesene stole, ki so jih pobrusili, prebarvali, okrasili, nanje pa smo dodali toplo Pavčkovo misel o soncu. Pri delu smo bili zelo sodelovalni in ugotovili smo, da je tak način likovne umetnosti zelo zabaven. Z učenci smo se pogovarjali o pomenu projekta in odločili so se, da enega izmed ustvarjenih stolov podarimo policistom Policijske postaje Cerknica, ki nas skrbno učijo o prometni varnosti.

Na šoli nas je obiskal policist gospod Matjaž Kandžič in predali smo mu stol, ki bo toplo misel mimoidočim predajal na policijski postaji v Cerknici.

Utrinke si lahko pogledate tukaj.