V četrtek, 12. 1. 2023, bomo z učenci 9. a in 9. b razreda obiskali Inštitut Jožefa Štefana in Reaktorski center Podgorica. V šolo pridete ob 8.00. S seboj vzemite manjši nahrbtnik s posodico za spravilo malice in plastenko (bidon) za pijačo. Reditelji razdelite malico. Učenci, ki običajno prihajate s šolskim avtobusom ob 8.10, se dogovorite s sošolci, da prevzamejo vašo malico, kajti odhod izpred šole proti Ljubljani je ob 8.10. Ko pridemo na Inštitut Jožef Štefan, se boste učenci razdelili v dve skupini. Ogledali si bomo delo raziskovalcev na izbranem odseku. Po končanem delu se zberemo, pomalicamo in odpeljemo v Reaktorski center Podgorica, kjer bomo poslušali predavanje o jedrski energiji, sodelovali v delavnicah o radioaktivnosti in si ogledali razstavo. Prihod na Rakek je predviden ob 13.45. Učenci naj imajo s seboj tudi pripomočke za pouk po urniku za 7. šolsko uro.

Nosilka izvedbe: Anita Šen