Spoštovani starši,

na uvodnem roditeljskem sestanku ste bili seznanjeni z izvedbo teoretičnega in praktičnega dela kolesarskega izpita. Teoretični del zajema 10 šolskih ur. Predavanja in vaje bodo potekala popoldne na matični šoli Rakek. V prvem tednu januarja 2023 sem s pomočjo kratkega anketnega vprašalnika zbirala podatke o razpoložljivem popoldanskem času vaših otrok v obeh oddelkih. Z naslednjim tednom bomo pričeli s predavanji za kolesarski izpit. V učilnici 5. a in 5. b razreda ter v ekipi Kolesarski izpit na Teamsu so razporejena srečanja ob različnih dnevih v tednu, glede na želje vaših otrok. V šestih popoldnevih naj bi učenci pridobili znanje za opravljanje teoretičnega dela kolesarskega izpita, ki ga bomo izvedli preko računalnika na šoli. Prva štiri srečanja bodo potekala na matični šoli Rakek v učilnici C4, peto in šesto srečanje pa v računalniški učilnici, kjer se bodo učenci na spletni povezavi podpora.sio.si/kolesar tudi prijavili na kolesarski izpit, uporabili bodo isto uporabniško ime in geslo, kot ga uporabljajo ob prijavi v Teams. Predavanja niso obvezna, so pa priporočljiva, saj zajemajo odgovore na izpitna vprašanja.

POMEMBNO! Spletno povezavo podpora.sio.si/kolesar lahko uporabljajo učenci tudi tekom naših predavanj, saj so na tem spletnem mestu tudi video gradiva za teorijo. V času petega srečanja se bodo učenci prijavili v spletno učilnico in vadili preko “simulacije izpita”. PROSIM, DA NE PREHITEVATE Z DEJANJI IN POČAKATE, DA SE OTROCI V ŠOLI PRIJAVIJO V SPLETNO UČILNICO. V času prvih štirih srečanj bodo učencem najbolj prav prišla video gradiva za teorijo, kasneje po prijavi na izpit pa bodo odgovarjali na vprašanja simulacije izpita.

Po zimskih počitnicah bom objavila še tri izpitne roke, ki jih bomo izpeljali v marcu in v začetku aprila.

POTREBŠČINE: peresnica, barvice, lepilo v stiku, rabljen zvezek A4-format, ki ima vsaj 20 uporabnih listov.

Anita Šen, mentorica