V torek, 19. 12. 2023, smo se učenci 4. razredov odpravili v Ljubljano. Obiskali smo Slovenski šolski muzej, kjer smo se sprehodili skozi stalno razstavo in spoznali razvoj šolstva skozi zgodovino.

Udeležili smo se tudi učne ure lepopisja iz leta 1930, kjer nas je gospodična učiteljica naučila nekaj lepopisnih črk, preizkusili pa smo se tudi v pisanju s peresom. Ker smo bili med učno uro zelo pridni, si nihče od nas ni prislužil kazni – vseeno pa smo se ob koncu učne ure lahko usedli na oslička in poskusili klečati na koruzi.

Po ogledu muzeja smo se sprehodili še skozi praznično okrašen center Ljubljane, nato pa smo se polni vtisov vrnili na Kongresni trg, kjer nas je počakal avtobus in se vrnili v šolo.