V letošnjem Tednu pisanja z roko, ki poteka med 22. in 26. januarjem 2024, razmišljamo o “zapisih časa o nas”.

Ker imamo petošolci nadvse radi ustvarjanje, smo najprej razmigali svoje prste in ustvarili preprosto origami igro. Nato smo na zavihke zapisali svoje najljubše stvari, lastnosti, na katere smo ponosni, svoje hobije, sanjski poklic … Pri zapisovanju smo se še posebej potrudili in svoje izdelke polepšali z barvami.

Ker nas je zanimalo, kako dobro se poznamo med seboj, smo se zbrali v krogu in sledili učiteljičinim navodilom.
1. Svoj origami podaj desnemu sosedu.
2. S prsti naredi toliko gibov, kolikor je črk v tvojem priimku/kolikor si star/izberi število od 10 do 15/…
3. Poglej zavihke, ki so ponujeni pred teboj, in premisli, katera informacija o sošolcu te najbolj zanima.
4. Ali veš, kaj je zapisano pod zavihkom?
5. Sedaj odpri zavihek in preberi sošolčev zapis.

Igro smo odnesli domov in že preverjamo, kako dobro nas poznajo naši domači … 🙂

Učenci in učenke 5. b z učiteljico Moniko Derenčin