Z učenci smo med razrednimi urami govorili o drugačnosti in spoznavali kako različno doživljamo podobne situacije, v čem je kdo dober, kaj počnemo v prostem času in podobno.

Ob koncu februarja pa smo uro namenili Svetovnem dnevu redkih bolezni in  spoznavanju otrok, ki so drugačni po tem, da imajo redko bolezen, ki jih ovira pri zadovoljevanju njihovih potreb in želja. Sodelovali smo v projektu Društva Viljem Julijan, “Srčna pisma za male borce” in pobližje spoznali štiri otroke, ki so pravi srčni borci.

Najprej je bila v razredu tišina, malo kasneje pa vprašanja “Kako naj začnem? Kaj naj napišem? Ali je to vredu? …”. Po kratkem premisleku so učenci pričeli s pisanjem in pokazali, da želijo vrstnikom preko risb in vzpodbudnih besed preneseti pozitivne misli.

Vsem otrokom z redkimi boleznimi in njihovim družinam želimo moči in pošiljamo podporo in pozitivno energijo!