V petek, 5. 4. 2024, bomo za učence 9. razredov izvedli kulturni dan Muzej novejše in sodobne zgodovine Slovenije.

Zjutraj se bomo ob 8.10 zbrali pred šolo (vhod 1. triade), prevzeli malico in se ob 8.15 (oz. ko pridejo vozači) odpravili proti Ljubljani. Kulturni dan se bo pričel ob 9.00 v muzeju, kjer si bomo ogledali stalno razstavo Slovenci v 20. stoletju, ob tem pa bo izvedena še učna ura z naslovom Časovnica, na kateri učenci z zgodovinskimi viri sami sestavijo časovni trak zgodovine 20. stoletja (dodajajo ključne politične, gospodarske in kulturne dogodke, fotografije, izume in predmete). Predvidoma ob 11.40 bomo dejavnosti v muzeju zaključili, se sprehodili skozi park Tivoli do avtobusne postaje in približno ob 12.00 odšli proti Rakeku.

V šolo se predvidoma vrnemo ob 12.40. V skladu z navodili učiteljev bo 6. in 7. uro še pouk (izbirni predmeti). Kosilo bo prijavljene učence čakalo na šoli.

S seboj imejte nahrbtnik s plastenko/stekleničko za pijačo, posodo za malico ter pisalo in podlago za pisanje.

Stroški vstopnin ter prevoza bodo obračunani na položnici skupaj s prehrano.

Silvestra Kotar