Beseda pri slovenščini v tretjem razredu že od začetka marca teče o pravljicah. Učenci so spoznavali značilnosti in zgradbo pravljice, se srečevali z najrazličnejšimi čudeži iz pravljic in neverjetnimi junaki, ki krojijo pravljični svet in otroško domišljijo. Mojstrsko so se naučili analizirati pravljična besedila in risati odlične pravljične bonbone. Obravnavana besedila so obračali na glave in iz vsem znanih pravljic, kot je na primer Bela kača s kronico, ustvarjali Bele dihurčke s prstani in Bele mucke z neverjetnimi močmi. Na koncu so se preizkusili v pisanju svojih pravljic in se v zadnjih dveh tednih prelevili v resne pravličarje in ilustratorje. Izpod peres (in barvic 😊) tretješolcev je tako nastalo 22 zanimivih, čudežnih in zabavnih pravljic z lepimi ilustracijami, ki so jih učenci pripovedovali svojim sošolcem in si tako pričarali krasen pravljični dan, ki bo vsem ostal v lepem spominu.

Nekaj slik izdelkov je dostopnih na povezavi.