Prijaznost ni le vljudnost, temveč moč, ki povezuje ljudi, spodbuja sodelovanje in pomirja nesoglasja. Besedi “prosim” in “hvala” sta majhni, a pomembni – izražata spoštovanje in hvaležnost. Prav prijaznost in hvaležnost sta temelj toplih odnosov doma, v razredu, na igrišču in kjer koli smo med ljudmi.
V okviru Tedna otroka smo se v 1. razredu PB posvetili prijaznosti.
Prebirali smo knjige na to temo, se veliko pogovarjali, delili misli in izkušnje.
Ustvarili smo tablo hvaležnosti, na katero smo zapisali, komu in zakaj smo hvaležni. S tem sodelujemo tudi na natečaju ZPMS. Vsak otrok je prispeval svoj zapis in pokazal, da zna pogledati v srce ter poiskati tisto, kar resnično šteje.
Ob zaključku Tedna otroka smo se tudi malo posladkali – pripravili smo »ježke hvaležnosti«, ki smo jih z veseljem odnesli domov za svoje najbližje.
Tako smo jim pokazali, da smo hvaležni, ker jih imamo, in da tudi z majhnimi pozornostmi lahko polepšamo dan drug drugemu.
Vabimo vas, da tudi vi v vsakdan vnesete čim več prijaznosti in hvaležnosti.
Naj besedi “prosim” in “hvala” še pogosteje zazvenita.
Pokažimo drug drugemu, da vidimo, cenimo in spoštujemo – vsak prijazen trenutek šteje.
Učenci 1. razreda PB z učiteljico Martino


