Organizacija Unesco je dan, 23. april, leta 1995 razglasila za svetovni dan knjige in založništva. Na ta dan so se rodili ali umrli nekateri svetovni književniki, kot so Miguel de Cervantes, Vladimir Nabokov in William Shakespeare.

Letošnji dan knjige je posvečen prevajanju. Prevajanje omogoča boljše razumevanje in prijateljstvo med različnimi ljudmi,  njihovi raznolikosti in potrebi po pogovoru. Slovenija je ena redkih držav,  ki svetovni dan knjige v sklopu Slovenskih dnevov knjige praznuje več dni, to je okrog 5 dni.

Na šoli smo svetovni dan knjige obeležili s prodajo podarjenih knjig za 1 € in revij za 0,5 €. Simbolični zaslužek bo položen v Šolski sklad. Podarjanje oz. prodaja starih knjig bo na šoli potekala vse do 10. maja.

knjiga i420x420