Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad Republike Slovenije je objavil razpis za dodelitev štipendij za deficitarne poklice za šolsko leto 2017/2018.

S štipendijami za deficitarne poklice želijo spodbujati vpis mladih v izobraževalne programe, ki so prepoznani kot deficitarni poklici. Cilj je, da se zagotovi ustrezno število mladih z znanji, potrebnimi za obstoj in razvoj posameznih gospodarskih panog.

Podelilo se bo 1.000 štipendij za deficitarne poklice v višini 100 evrov mesečno za celotno obdobje izobraževanje. Štipendije sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.

Pomembno:

• prejemanje štipendije za deficitarne poklice ne vpliva na višino otroškega dodatka,
  • ravno tako ne vpliva na višino plačila dohodnine,
  • dijak lahko istočasno prejema državno štipendijo in štipendijo za deficitarne poklice,
  • v primeru, da dijak ponavlja isti letnik oz. ne izpolnjuje pogojev za napredovanje v višji letnik, lahko štipendijsko razmerje miruje, vendar ne več kot eno leto.

V razpisu za šolsko leto 2017/2018 bodo imeli možnost pridobitve štipendije dijaki, ki se bodo v šolskem letu 2017/2018 prvič vpisali v 1. letnik sledečih izobraževalnih programov in s tem pridobili višjo izobrazbo od že pridobljene:

• kamnosek
  • mehatronik operater
  • izdelovalec kovinskih konstrukcij
  • inštalater strojnih inštalacij
  • oblikovalec kovin orodjar
  • elektrikar
  • avtokaroserist
  • pek
  • slaščičar
  • mesar
  • tapetnik