V sredo, 21. septembra, je na OŠ Rakek potekalo predtekmovanje za kviz »Male sive celice«. Tekmovanja se je udeležilo 34 ekip (102 tekmovalca) iz 18 osnovnih šol. Med njimi so bile tudi tri ekipe iz naše šole, ki so bile zelo uspešne. Kar dve med njimi sta se namreč uvrstili na snemanje televizijske oddaje »Male sive celice«.

Ekipa v sestavi: Luka Avsec, Nejc Perko in Matevž Kožman je osvojila drugo mesto. Anja Zdovc, Breda Hribernik in Jaka Strohsack pa so bili tretji.

V okviru tekmovanja, ki je potekalo pod okriljem RTV Slovenija, so se s spremljevalnim programom predstavili tudi nekateri učenci naše šole. Nastopili so Freaky lolipops, Katja Braniselj, Maša Zidar, Anja Štefančič, Anita Gnezda in Tim Udovič, prireditev pa so povezovali lanskoletni udeleženci »Malih sivih celic« Bor Cvetko, Tilen Zorman in Tine Žnidaršič.

Utrinke s prireditve, ki je potekala v prijetnem in sproščenem vzdušju, si oglejte v fotogaleriji.

[coolEye how=album puser=osrakek source=picasa search=MaleSiveCelice2011]