Na OŠ »Jožeta Krajca Rakek« smo v četrtek, 17. 5. 2012, drugo leto zapored priredili medobčinski nogometni turnir Rakek 2012. Med 9. in 13. uro so se med seboj pomerile ekipe osmih osnovnih šol – tako okoliških, kot iz drugih delov Slovenije. Predtekmovanju v dveh skupinah po štiri so sledila tekmovanja za sedmo, peto, tretje in drugo mesto. Ekipe so igrale na dveh sosednjih igriščih, tekme pa so trajale dvakrat po deset minut. Končni vrstni red je bil naslednji:

1. mesto: OŠ Zalog (Ljubljana)
2. mesto: OŠ Livada (Ljubljana)
3. mesto: OŠ Miroslava Vilharja (Postojna)
4. mesto: OŠ Antona Globočnika (Postojna)
5. mesto: OŠ Milojke Štrukelj (Nova Gorica)
6. mesto: OŠ Jožeta Krajca (Rakek)
7. mesto: OŠ Heroja Janeza Hribarja (Stari trg)
8. mesto: OŠ Notranjski odred (Cerknica)

Na turnirju so se učenci in učenke naše šole predstavili z raznimi spremljevalnimi točkami, vse navzoče pa je zabaval tudi gost – znani slovenski raper Rok Trkaj.

Za pomoč pri sami izvedbi turnirja pa gre zahvala tudi sponzorjem: A-Preles, Zavarovalnica Adriatic, Avtostil, Komunala Cerknica, Občina Cerknica, Fructal, Mlinotest in Zavarovalnica Triglav

[coolEye how=album puser=osrakek source=picasa search=MedobcinskiNogometniTurnirRakek2012]