Učenci naše šole so se 9. junija 2012 v športni dvorani Cerknica udeležili športne prireditve VETER V LASEH, S ŠPORTOM PROTI DROGI, katere organizatorji so Športna unija Slovenije, Občina Cerknica in OŠ Notranjski odred Cerknica. Učenci so izbirali med aktivnostmi: likovno izražanje, košarka, odbojka in nogomet.

Namen prireditve je druženje z vrstniki in športno udejstvovanje. Ima tudi pomembne vzgojne učinke, kajti spodbuja in razvija kompetence ter vrednote na področju sodelovanja, medsebojnega sporazumevanja, spoštovanja pravil, reševanja problemov, povezovanja, vodenja, zmagovanja in izgubljanja, tekmovanja, fair play-a, samopodobe, poštenosti, strpnosti, timskega dela, discipline, zaupanja in prostovoljstva.

Učenci so se pomerili z vrstniki z drugih šol v občini Cerknica. Bili so uspešni.

Vsak učenec je prejel uradno majico »Veter v laseh«, malico in napitek. Najboljši trije v razvrstitvi so dobili medalje, ki jih je podelil župan Občine Cerknica, g. Marko Rupar, ostali sodelujoči pa so prejeli priznanja.