Notranjsko domoljubno društvo General Maister Unec je razpisalo likovni in literarni natečaj za osnovnošolce na temo Lepa si, Slovenija! Na natečaju so sodelovali tudi učenci naše šole. V sredo, 21. 11. 2012, je bila na Uncu prireditev v počastitev dneva Rudolfa Maistra z naslovom Vojanov in naš čas. Na prireditvi so svečano podelili nagrade za najboljše prispevke na natečaju.

Za likovne izdelke sta prejela nagradi Mark Štrukelj in Aljaž Kogej iz 1. a razreda naše šole (mentorici Karmen Petrič in Tatjana Svet), za literarne pa učenci Primož Jernejčič in Tilen Švigelj iz 5.b  Podružnične šole Rudolfa Maistra Unec (mentorica Emiljana Baraga) ter Zala Jelinčič (6.r),  Veronika Godeša (7.r) in Eva Jelinčič (7.r) iz matične šole (mentorica Irena Pavlič).

Na prireditvi so si obiskovalci lahko ogledali razstavo likovnih del, prispelih na natečaj, nagrajena literarna dela pa so bila vključena v kulturni program. 

[coolEye how=album puser=osrakek source=picasa search=NatecajLepaSiSlovenija]