Osmošolci neutrudno zbirajo še manjkajoča sredstva za uspešno izpeljavo mednarodne izmenjave s Švedsko. Še pred koncem šolskega leta se namreč nadejamo obiska učencev s Švedske, naši učenci pa na Švedsko potujejo septembra 2013.

V ponedeljek, 20. 5. 2013, bo tako na šoli potekala EKO modna revija z začetkom ob 19. uri. Učenci bodo predstavili svoje izvirne eko kreacije, ustvarjene iz odpadnih materialov, reciklaže rabljenih oblačil, futuristične kombinacije materialov in še in še. Predstavili bomo tudi nekaj artiklov priznane slovenske modne oblikovalke Urše Drofenik in modne svetovalke Vlaste Cah Žerovnik ter jih ponudili na dražbi. Za eko frizure bo poskrbel frizerski salon Vera iz Postojne, revijo pa bo povezovala uspešna manekenka Karin Ivančič. Program bomo popestrili s pevskimi točkami učencev naše šole.

Izkupiček bo namenjen za projekt Roden.